Szanowni Rodzice dzieci nowoprzyjętych,

zachęcam do zapoznania się z ciekawym artykułem Marty Cygan „Trudne początki, czyli o adaptacji dziecka do przedszkola.” W ww. tekście poruszono m.in. temat czasu trwania adaptacji dzieci oraz zachowań rodziców, które ułatwiają lub utrudniają dziecku odnalezienie się w nowej dla niego sytuacji.

Polecam także artykuł Katarzyny Wnęk Joniec:

Tekst, w krótki hasłowy sposób, przedstawia praktyczne zasady wsparcia emocjonalnego dziecka i prawidłowego przygotowania się rodzica do tego wydarzenia.

Ważną częścią spotkań z rodzicami dzieci nowoprzyjętych do Przedszkola pod Jaworem, bo tak zwyczajowo mówimy o naszej placówce, były pytania rodziców, których Wy nie mogliście mi zadać do tej pory. Jeżeli macie pytania, które wg. Was nie mogą poczekać do sierpniowego dnia, w którym odbędzie się nasze spotkanie, proszę je przesłać na adres bkurek@przedszkolepodjaworem.pl.
Po zweryfikowaniu nadawców (np. sprawdzeniu, czy napłynęły z adresów wskazanych we wnioskach o przyjęcie) postaram się odpowiedzieć na te najczęściej powtarzające się.

Pytania proszę przesyłać do 10 lipca 2020 r.

Informuję ponadto, że ogłoszenie o sierpniowym spotkaniu z rodzicami dzieci nowoprzyjętych pojawi się na stronie internetowej www.przedszkolepodjaworem.pl po 15 sierpnia 2020 r.

Bożena Kurek