Ramowy rozkład dnia | Przedszkole Pod Jaworem

6 30 – 8 00

płatny czas realizacji podstawy programowej

6 30 – 8 00

schodzenie się dzieci, aktywność podejmowana z inicjatywy dziecka
8 00 – 13 00

bezpłatny czas realizacji podstawy programowej w zakresie funkcji opiekuńczej, wychowawczej i kształcącej

8 00 – 8 30

praca wspomagająco – korygująca indywidualna lub w zespołach, zabawa ruchowa lub ćwiczenia poranne

8 30 – 9 00

czynności porządkowe, przygotowanie do śniadania, śniadanie

9 00 – 9 15

realizacja programu „Wielozmysłowe ćwiczenia umysłu przedszkolaka”

9 15 – 10 15

zajęcia edukacyjne w grupie lub zespołach

10 15 – 10 45

czynności porządkowe, przygotowanie do II śniadania, II śniadanie

10 45 – 12 30

pobyt w ogrodzie: zabawy swobodne, organizowane przez nauczyciela, obserwacje przyrodnicze, spacery

12 30 – 13 00

przygotowanie do obiadu, obiad
13 00 – 17 30

płatny czas realizacji podstawy programowej

13 00 – 13 30

odpoczynek poobiedni: realizacja programu „Wielozmysłowe ćwiczenia umysłu przedszkolaka”, słuchanie muzyki relaksacyjnej, słuchanie literatury dziecięcej

13 30 – 15 00

dodatkowe zajęcia edukacyjne wg harmonogramu

15 00 – 15 15

czynności porządkowe, zabawy ruchowe organizowane przez nauczyciela, przygotowanie do podwieczorku, podwieczorek

15 15 – 17 30

dodatkowe zajęcia edukacyjne wg harmonogramu

praca indywidualna lub w zespołach: wspomagająco  – korygująca

– 17 30

zabawy wg zainteresowań dzieci w sali lub w ogrodzie
Zajęcia prowadzone przez nauczycieli specjalistów odbywają się w godzinach pracy przedszkola wg ustalonego harmonogramu.