Ramowy rozkład dnia

schodzenie się dzieci,

niekierowana aktywność dziecka

8 00 – 13 00

bezpłatny czas realizacji podstawy programowej w zakresie funkcji opiekuńczej, wychowawczej i kształcącej

8 00 – 9 00

praca wspierająca indywidualna lub w zespołach; zabawy ruchowe lub ćwiczenia poranne; czynności porządkowe

9 00 – 9 20

śniadanie

9 20 – 9 30

„Wielozmysłowe ćwiczenia umysłu przedszkolaka” – gimnastyka bilateralna

9 30 – 10 30

zajęcia kierowane wspierające rozwój dziecka wynikajace z realizacji programu wychowania przedszkolnego i programów własnych nauczycieli

10 30 – 12 30

II śniadanie;

pobyt w ogrodzie, zabawy ruchowe, swobodne, obserwacje przyrodnicze, spacery

12 30 – 13 00

obiad

13 00 – 15 00

odpoczynek poobiedni, realizacja programu „Wielozmysłowe ćwiczenia umysłu przedszkolaka”, ćwiczenia słuchowe JAS Johansena, słuchanie muzyki relaksacyjnej, słuchanie literatury dziecięcej, dodatkowe zajęcia edukacyjne;

praca wspierająca indywidualna lub w zespołach; zabawy ruchowe

13 00 – 17 30

płatny czas realizacji podstawy programowej

15 00 – 15 15

przygotowanie do podwieczorku;

podwieczorek

15 15 – 17 30

w sali lub w ogrodzie  – niekierowana aktywność dziecka, praca wspierająca indywidualna lub w zespołach
Zajęcia prowadzone przez nauczycieli specjalistów odbywają się w godzinach pracy przedszkola wg ustalonego harmonogramu.