Projekty edukacyjne

Przedszkole nr 3 organizuje pracę wychowawczo – dydaktyczną w oparciu o Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20170000356/O/D20170356.pdf

W roku szkolnym 2020/2021 Przedszkole nr 3 realizuje program wychowania przedszkolnego  „Kocham przedszkole” – Mirosławy Anny Pleskot i Agnieszki Staszewskiej – Mieszek.

Program_Kocham_przedszkole

W roku szkolnym 2020/2021 w Przedszkolu nr 3 realizowane są następujące projekty edukacyjne:

  • „PRZEDSZKOLACZEK CI PODPOWIE, JAK AKTYWNIE DBAĆ O ZDROWIE” – roczny plan pracy przedszkola na rok 2020/2021. Jego główne założenia to kształtowanie i utrwalenie nawyków i przyzwyczajeń higieniczno-zdrowotnych, nawyków aktywnego spędzania czasu, dbałości o prawidłowy rozwój fizyczny oraz propagowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Systematyczne realizowanie tematyki promującej zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie i zasady higieny.
  • „MYŚLĘ, KODUJĘ, SERFUJĘ, ALE BEZPIECZNIE”  – projekt własny.

Jego celem jest wsparcie rozwoju procesów myślowych dziecka poprzez  edukację matematyczną , która może być pomocna w rozwijaniu umiejętności kodowania. Zabawy w kodowanie w łagodny i przyjazny sposób wprowadzają dzieci w świat, który uczy logicznego myślenia, obserwacji i dedukcji. Umiejętność kodowania może ułatwić dziecku kontakt z komputerem. A kontakt z komputerem to pierwszy kontakt z Internetem. W celu bezpiecznego korzystaniu z Internetu będzie realizowany  projekt edukacyjny Necio.pl. Ostatnim blokiem tematycznym  będzie praktyczna obsługa komputera. Poznanie jego elementów. Poprzez wprowadzenie zajęć komputerowych, dziecko będzie miało możliwość w sposób przyjemny i bezpieczny nauczyć się podstawowych zasad posługiwania się klawiaturą i myszką.

  • WIELOZMYSŁOWE ĆWICZENIA UMYSŁU PRZEDSZKOLAKA

-program własny, którym objęte są wszystkie dzieci naszego przedszkola stworzony w oparciu o metodę integracji bilateralnej, integracji sensorycznej i treningu uwagi słuchowej JOHANSENA (w wersji nieindywidualizowanej). W zakresie metody integracji sensorycznej bazą projektu jest program B.Darlińskiej. W zakresie metody integracji bilateralnej realizowany jest „Program szkolny” A. Dalziell’a.

Projekt realizowany jest w ramach ćwiczeń porannych, tj. codziennie o godz.9.00 we wszystkich grupach przez nauczycieli Przedszkola nr 3 – program szkolny metody integracji bilateralnej.

W czasie odpoczynku poobiedniego w godz. 13.00-13.30 dzieci uczestniczą w standardowym terningu uwagi słuchowej IAS JOHANSENA.

Raz w tygodniu w każdej grupie realizowane są szczegółowe zadania projektu – ćwiczenia metodą integracji sensorycznej, integracji bilateralnej oraz  treningu astronautycznego (koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej M.Kawar)  – realizowane przez koordynatora projektu.

  • DOBRZE SŁYSZĘ – trening bazowych funkcji słuchowych E.Bomobli  w formie zajęć grupowych.Cele programu: usprawnianie bazowych funkcji słuchowych, rozwój funkcji słuchowo-językowych, poprawa koncentracji uwagi słuchowej, korygowanie zaburzonych funkcji słuchowych.

    Cele szczegółowe: doskonalenie analizy i syntezy słuchowej, pamięci słuchowej, koncentracji uwagi, reakcji na bodźce akustyczne i werbalne, różnicowania i identyfikacji bodźców akustycznych i werbalnych, analizy aspektów czasowych i kolejności dźwięków, funkcji fonologicznych, motoryki małej w zakresie pracy rąk, koordynacji słuchowo-ruchowej, orientacji w przestrzeni i schemacie ciała.

  • W RYTMIE NATURY – rok polski w przyrodzie, tradycji i zwyczajach, literaturze, muzyce i sztukach plastycznych .

Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki!

 

Skip to content

Zapoznaj się z informacjami odnośnie Polityki Prywatności i plików cookies. więcej informacji

1. Przedszkole Nr 3, przy ul. Jaworowej 4, 05-501 Piaseczno przywiązuje dużą wagę do ochrony prywatności użytkowników swojej strony internetowej.
2. Przedszkole nr 3 pozyskuje w sposób automatyczny informacje dotyczące adresów IP użytkowników strony internetowej. Dane te służą do administrowania stroną internetową, analizom statystyk odwiedzin, ustaleniu, które podstrony są najczęściej odwiedzane.
3. Stosujemy pliki cookies tj. pliki przechowywane na komputerze użytkownika strony. Przez używanie strony Przedszkola nr 3wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z niniejszą polityką. Jeżeli nie zgadzasz się na używanie przez nas ciasteczek, zmień ustawienia swojej przeglądarki w odpowiedni sposób lub zrezygnuj z używania naszej strony internetowej.
4. Przedszkole nr 3 używa ciasteczek aby strona internetowa działała szybciej i była łatwiejsza w użyciu, do zbierania statystyk odwiedzin strony i zachowania jej użytkowników. Na stronie możemy używać ciasteczek sesyjnych (pozostają na komputerze tylko podczas korzystania z naszej strony), stałych (pozostają na komputerze tak długo jak długo mają ustawiony czas życia lub do momentu usunięcia). Stosowanie ciasteczek w żaden sposób nie pozwala zidentyfikować tożsamości użytkowników.
5. Nasza strona zawiera linki do innych stron i nie ponosimy odpowiedzialności za zasady zachowania prywatności na tych stronach.
6. Wszelkie pytania i wątpliwości o politykę bezpieczeństwa prosimy kierować na adres mailowy zamieszczony w zakładce KONTAKT.
7. Inspektorem Ochrony Danych osobowych w Przedszkolu nr 3 jest Pani Aneta Dziewanowska adres e-mail do kontaktu: aneta@gmail.com
8. Wszelkie zmiany polityki prywatności będą umieszczane w zakładce Polityka Prywatności

zamknij