Projekty edukacyjne

Przedszkole nr 3 organizuje pracę wychowawczo – dydaktyczną w oparciu o Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego

https://men.gov.pl/zycie-szkoly/wychowanie-przedszkolne/c137-podstawa-programowa/rozporzadzenie-ministra-edukacji-narodowej-z-dnia-14-lutego-2017-r-w-sprawie-podstawy-programowej-wychowania-przedszkolnego-oraz-podstawy-programowej-ksztalcenia-ogolnego-dla-szkoly-podstawowej-w-ty.html

W roku szkolnym 2018/2019 Przedszkole nr 3 realizuje program wychowania przedszkolnego  „Kocham przedszkole” – Mirosławy Anny Pleskot i Agnieszki Staszewskiej – Mieszek.

Program_Kocham_przedszkole

W roku szkolnym 2018/2019 Przedszkole nr 3 realizuje roczny plan pracy wychowawczo – dydaktycznej „CO TO JEST POLSKA? – SPYTAŁ JAŚ W PRZEDSZKOLU”.

Treścią planu rocznego realizowanego w Przedszkolu nr 3 w roku szkolnym 2018/2019 zgodnie z podstawowymi kierunkami polityki oświatowej państwa ustalonymi przez Ministra Edukacji Narodowej jest wychowanie patriotyczne, koncentrujące się wokół kształtowania u dzieci świadomości przynależności do swojej rodziny, miasta oraz kraju. Chcemy kształtować poczucie więzi z najbliższym środowiskiem – grupą rówieśniczą oraz rodziną dziecka, rozwijać dumę i przywiązanie do swojego miasta – ich małej ojczyzny i kraju, poprzez poznanie historii, kultury, tradycji i zwyczajów oraz otaczającej przyrody, kształtować poczucie własnej tożsamości, budować świadomość narodową – patriotyzm narodowy.

W roku szkolnym 2018/2019 w Przedszkolu nr 3 realizowane są następujące projekty edukacyjne:

  • WIELOZMYSŁOWE ĆWICZENIA UMYSŁU PRZEDSZKOLAKA

-program własny, którym objęte są wszystkie dzieci naszego przedszkola stworzony w oparciu o metodę integracji bilateralnej, integracji sensorycznej i treningu uwagi słuchowej JOHANSENA (w wersji nieindywidualizowanej). W zakresie metody integracji sensorycznej bazą projektu jest program B.Darlińskiej. W zakresie metody integracji bilateralnej realizowany jest „Program szkolny” A. Dalziell’a.

Projekt realizowany jest w ramach ćwiczeń porannych, tj. codziennie o godz.9.00 we wszystkich grupach przez nauczycieli Przedszkola nr 3 – program szkolny metody integracji bilateralnej.

W czasie odpoczynku poobiedniego w godz. 13.00-13.30 dzieci uczestniczą w standardowym terningu uwagi słuchowej IAS JOHANSENA.

Raz w tygodniu w każdej grupie realizowane są szczegółowe zadania projektu – ćwiczenia metodą integracji sensorycznej, integracji bilateralnej oraz  treningu astronautycznego (koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej M.Kawar)  – realizowane przez koordynatora projektu.

  • KAŻDY Z NAS JEST WYJĄTKOWY

Projekt „Każdy z nas jest wyjątkowy” realizowany w roku szkolnym 2018/2019 to przede wszystkim zajęcia i zabawy z dziećmi wszystkich grup wiekowych, prowadzone przez psychologa we współpracy z nauczycielami i nauczycielami specjalistami, poszerzającymi wiedzę przedszkolaków o świecie i ludziach. Nasze comiesięczne spotkania będą każdorazowo świętem szeroko pojętej tolerancji.

Cele projektu:

  • przedstawienie różnorodności między ludźmi i nauka akceptacji tych różnic;
  • akceptacja inności;
  • profilaktyka przemocy rówieśniczej;
  • rozwijanie empatii.

Nietypowe święta, które planujemy obchodzić w przedszkolu to m.in:

Październik

22.X Światowy Dzień Osób Jąkających się

Listopad

16.XI Dzień Tolerancji ( „Elmer”)

Grudzień

Różne zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem

Styczeń

14.I Dzień Osób Nieśmiałych

Luty

23.II Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym

Marzec

1.III Dzień piegów („Truskawkowe piegi”)

8.III Dzień Rudych

21.III Światowy Dzień Zespołu Downa

Maj

19.V Dzień Dobrych Uczynków

Czerwiec

9.VI Dzień Przyjaciela

13.VI Święto Dobrych Rad

  • SMYKI KODUJĄ

W Przedszkolu pod Jaworem w roku szkolnym 2018/2019 realizujemy projekt pt. „Smyki kodują”, który ma na celu popularyzację nauki programowania dla dzieci w starszych grupach przedszkolnych: 5-6 lat. Zajęcia trwają stosownie do możliwości grupy wiekowej- 30 minut w grupach dzieci starszych. Zajęcia te nie wymagają użycia komputerów i są oparte o zabawę.

Kodowanie to jedna z najbardziej przydatnych umiejętności w XXI wieku. W dzisiejszych czasach z oprogramowania korzysta się nie tylko w informatyce, ale również innych dziedzinach np. medycynie. Umiejętność programowania zwiększa szansę na dobrą pracę w przyszłości.

Wierzymy że programowania można się uczyć od najmłodszych lat – poprzez zabawy rozwijające logiczne myślenie, kreatywność i wyobraźnię dzieci. Kodowanie to domena nie tylko informatyków; uczy umiejętności, które przydadzą się każdej osobie np. nauki pracy w grupach, uczenia się na błędach, dążenia do celu i pokonywania przeszkód oraz dokładności.

Korzystamy ze  scenariuszy i materiałów opracowanych w oparciu o serię książek dla dzieci „Hello Ruby”. Książka składa się z dwóch części: opowiadań oraz ćwiczeń- przeznaczonych do wspólnej pracy z dzieckiem.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki!

 

Zapoznaj się z informacjami odnośnie Polityki Prywatności i plików cookies. więcej informacji

1. Przedszkole Nr 3, przy ul. Jaworowej 4, 05-501 Piaseczno przywiązuje dużą wagę do ochrony prywatności użytkowników swojej strony internetowej.
2. Przedszkole nr 3 pozyskuje w sposób automatyczny informacje dotyczące adresów IP użytkowników strony internetowej. Dane te służą do administrowania stroną internetową, analizom statystyk odwiedzin, ustaleniu, które podstrony są najczęściej odwiedzane.
3. Stosujemy pliki cookies tj. pliki przechowywane na komputerze użytkownika strony. Przez używanie strony Przedszkola nr 3wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z niniejszą polityką. Jeżeli nie zgadzasz się na używanie przez nas ciasteczek, zmień ustawienia swojej przeglądarki w odpowiedni sposób lub zrezygnuj z używania naszej strony internetowej.
4. Przedszkole nr 3 używa ciasteczek aby strona internetowa działała szybciej i była łatwiejsza w użyciu, do zbierania statystyk odwiedzin strony i zachowania jej użytkowników. Na stronie możemy używać ciasteczek sesyjnych (pozostają na komputerze tylko podczas korzystania z naszej strony), stałych (pozostają na komputerze tak długo jak długo mają ustawiony czas życia lub do momentu usunięcia). Stosowanie ciasteczek w żaden sposób nie pozwala zidentyfikować tożsamości użytkowników.
5. Nasza strona zawiera linki do innych stron i nie ponosimy odpowiedzialności za zasady zachowania prywatności na tych stronach.
6. Wszelkie pytania i wątpliwości o politykę bezpieczeństwa prosimy kierować na adres mailowy zamieszczony w zakładce KONTAKT.
7. Inspektorem Ochrony Danych osobowych w Przedszkolu nr 3 jest Pani Aneta Dziewanowska adres e-mail do kontaktu: aneta@gmail.com
8. Wszelkie zmiany polityki prywatności będą umieszczane w zakładce Polityka Prywatności

zamknij