Zajęcia wspierające i rozwijające zainteresowania | Przedszkole Pod Jaworem

Zajęcia wspierające i rozwijające zainteresowania

Przedszkole nr 3 w godzinach pobytu dziecka w przedszkolu organizuje zajęcia dodatkowe:

• terapia logopedyczna
  • terapia integracji sensorycznej
  • j. angielski
  • muzyka-taniec-ruch
  • warsztaty artystyczne
  • gimnastyka korekcyjna
  • taniec sportowy

W ramach terapii integracji sensorycznej i terapii logopedycznej prowadzone są ćwiczenia z zakresu

• integracji bilateralnej,
  • indywidualnej stymulacji słuchowej Kjelda Johansena,
  • stymulacji przetwarzania lewopółkulowego na podstawie metody symultaniczno – sekwencyjnej prof. Cieszyńskiej
Dzieci, u których stwierdzono potrzebę dodatkowego wsparcia rozwoju mogą być objęte indywidualnymi ćwiczeniami percepcji słuchowej IAS Johansena oraz indywidualnym programem integracji bilateralnej realizowanym przez Rodziców w domu pod ścisłą kontrolą terapeuty prowadzącego.

Okazjonalnie prowadzone są także warsztaty teatralne, kulinarne, florystyczne. spotkania z literaturą w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Zajęcia dodatkowe prowadzone są przez nauczycieli zatrudnionych w Przedszkolu nr 3.

Przedszkole organizuje nieodpłatnie  naukę religii na życzenie  Rodziców (opiekunów prawnych) wyrażone na piśmie.