Szanowni Rodzice,

informuję, że:

• wprowadzono zmiany w zasadach dotyczących zwrotów nadpłaconej kwoty za wyżywienie (zmiany obowiązują we wszystkich przedszkolach prowadzonych przez Gminę Piaseczno);
  • Rodzice zobowiązani są do zadeklarowania korzystania z wyżywienia w grudniu (ostatni miesiąc roku budżetowego);
  • druk deklaracji do pobrania na stronie internetowej lub w przedszkolu;
  • podpisaną deklarację należy złożyć do intendenta najpóźniej do 5 grudnia;
  • intendent naliczy należność za wyżywienie na podstawie deklaracji i pomniejszy o kwotę nadpłaconą w listopadzie;

Poniżej wyciąg z Zasad żywienia i wnoszenia opłat

1. W przypadku nieobecności dziecka w przedszkolu dzienna stawka żywieniowa podlega zwrotowi. Zwrot nadpłaconej kwoty dokonywany jest w formie odpisu w następnym miesiącu, z wyjątkiem sytuacji opisanych w punktach 35, 36, 37.
  2. Zwrot nadpłaconej kwoty za korzystanie z wyżywienia w czerwcu, dla dzieci uczęszczających do przedszkola w kolejnym roku szkolnym, dokonywany jest w formie odpisu we wrześniu.
  3. Nie dokonuje się zwrotów nadpłaconej kwoty za korzystanie z wyżywienia w czerwcu/dotyczy tylko dzieci kończących edukację przedszkolną/ i grudniu /dotyczy wszystkich dzieci uczęszczających do przedszkola/.
  4. W miesiącu czerwcu i grudniu podstawą do naliczenia opłaty za wyżywienie dziecka jest pisemnie deklarowana przez rodzica ilość dni, w których dziecko będzie korzystało z wyżywienia.
  5. Pisemną deklarację o ilości dni korzystania z wyżywienia w czerwcu i grudniu należy złożyć do 5 dnia ww. miesięcy.
  6. Zwrot nadpłaconej kwoty w ww. miesiącach możliwy tylko w sytuacji choroby dziecka trwającej dłużej niż tydzień, poświadczonej zaświadczeniem lekarskim.
  7. Nadpłacona kwota zostanie wykorzystana na zakup artykułów spożywczych wydanych dzieciom w formie rzeczowej.

DEKLAROWANE KORZYSTANIE Z POSIŁKÓW W GRUDNIU 2019