W dniu 30. listopada Skrzaty i Jaworki odwiedziły Muzeum Wsi Radomskiej.

Na wycieczkę wyruszyliśmy rano, autokarem. Pogoda nam sprzyjała i, w pięknie przypruszonym śniegiem klimacie, dojechaliśmy na miejsce. Tam przywitali nas przewodnicy i wspólnie poznawaliśmy tradycje i obrzędy związane z obchodzeniem Andrzejek. Laliśmy wosk, a później wspólnie interpretowaliśmy wróżby: cienie woskowych figur wskazywały na to, co nas spotka w przyszłości. Dzieci wróżyły z butów i pływających po wodzie karteczek – z wróżby tej mogły się dowiedzieć jaki zawod będa wykonywać w przyszłości.

Po skończonej zabawie poznawaliśmy stara wieś z czasów naszych prapradziadków. Ogladaliśmy chaty, w których mieszkali bogaci, ale też bardzo biedni mieszkańcy. Mogliśmy zajrzeć do dworu, a także oglądać dawne wozy strażackie.

Bogatsi w nowe doświadczenia, trochę zmęczeni, wróciliśmy do przedszkola.

„Kim będę?, „Co mnie czeka w przyszłości?”, „Czy dostanę wymarzony prezent?” na te pytania  i wiele innych   dzieci z grupy I „Krasnale” odpowiedzi  szukały podczas wycieczki do Agroturystyki Cztery Pory  Roku. Podczas pobytu  w agroturystyce czekało na nas wiele atrakcji: wróżby andrzejkowe,  malowanie kota i tworzenie lampionów, zwiedzanie zwierzyńca oraz  jazda na kucyku.

 

Zdjęcia:

Skip to content

Zapoznaj się z informacjami odnośnie Polityki Prywatności i plików cookies. więcej informacji

1. Przedszkole Nr 3, przy ul. Jaworowej 4, 05-501 Piaseczno przywiązuje dużą wagę do ochrony prywatności użytkowników swojej strony internetowej.
2. Przedszkole nr 3 pozyskuje w sposób automatyczny informacje dotyczące adresów IP użytkowników strony internetowej. Dane te służą do administrowania stroną internetową, analizom statystyk odwiedzin, ustaleniu, które podstrony są najczęściej odwiedzane.
3. Stosujemy pliki cookies tj. pliki przechowywane na komputerze użytkownika strony. Przez używanie strony Przedszkola nr 3wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z niniejszą polityką. Jeżeli nie zgadzasz się na używanie przez nas ciasteczek, zmień ustawienia swojej przeglądarki w odpowiedni sposób lub zrezygnuj z używania naszej strony internetowej.
4. Przedszkole nr 3 używa ciasteczek aby strona internetowa działała szybciej i była łatwiejsza w użyciu, do zbierania statystyk odwiedzin strony i zachowania jej użytkowników. Na stronie możemy używać ciasteczek sesyjnych (pozostają na komputerze tylko podczas korzystania z naszej strony), stałych (pozostają na komputerze tak długo jak długo mają ustawiony czas życia lub do momentu usunięcia). Stosowanie ciasteczek w żaden sposób nie pozwala zidentyfikować tożsamości użytkowników.
5. Nasza strona zawiera linki do innych stron i nie ponosimy odpowiedzialności za zasady zachowania prywatności na tych stronach.
6. Wszelkie pytania i wątpliwości o politykę bezpieczeństwa prosimy kierować na adres mailowy zamieszczony w zakładce KONTAKT.
7. Inspektorem Ochrony Danych osobowych w Przedszkolu nr 3 jest Pani Aneta Dziewanowska adres e-mail do kontaktu: aneta@gmail.com
8. Wszelkie zmiany polityki prywatności będą umieszczane w zakładce Polityka Prywatności

zamknij