16 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Tolerancji, a w naszym przedszkolu to kolejne święto, które obchodziliśmy w ramach projektu „Każdy z nas jest wyjątkowy”.

Nasze święto nosiło nazwę  „Dnia Elmera”. Elmer, bohater książki Davida McKee o tym tytule stał się dla naszych podopiecznych symbolem tolerancji i akceptacji.

„Książka o Elmerze opowiada o akceptacji inności – mówi o kolorowym słoniu w kratkę, żyjącym w stadzie słoni koloru słoniowego. Elmer, choć lubiany przez inne słonie, martwi się swoją innością i próbuje dostosować się, farbując się na szary kolor. Jednak w tej barwie nie zyskuje większej sympatii grupy, a kiedy deszcz zmywa jego przebranie, stado cieszy się, odzyskując swojego towarzysza, słonia w kratkę.”

Świętowanie rozpoczęliśmy, ubrani w barwne stroje, wspólną zabawą i tańcami przy muzyce. Następnie Pani Dyrektor przeczytała dzieciom „Elmera”.

Przed dziećmi stało jeszcze jedno zadanie – stworzenie przez całą grupę Elmera. Przedszkolaki zabrały się do pracy pełne sił i zapału . Nasze plakaty można podziwiać w szatni. Oprócz tego każdy mógł zaprojektować swojego Słonia.

Dzień ten wymagał od dzieci skupienia i pracy. Wszystko przebiegło sprawnie i w przyjaznej atmosferze, przede wszystkim dzięki zaangażowaniu wychowawców: p. Bożeny, p. Anety i p. Pauliny. Za co serdecznie im dziękuję.

Psycholog – Katarzyna Tokarska

 

Skip to content

Zapoznaj się z informacjami odnośnie Polityki Prywatności i plików cookies. więcej informacji

1. Przedszkole Nr 3, przy ul. Jaworowej 4, 05-501 Piaseczno przywiązuje dużą wagę do ochrony prywatności użytkowników swojej strony internetowej.
2. Przedszkole nr 3 pozyskuje w sposób automatyczny informacje dotyczące adresów IP użytkowników strony internetowej. Dane te służą do administrowania stroną internetową, analizom statystyk odwiedzin, ustaleniu, które podstrony są najczęściej odwiedzane.
3. Stosujemy pliki cookies tj. pliki przechowywane na komputerze użytkownika strony. Przez używanie strony Przedszkola nr 3wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z niniejszą polityką. Jeżeli nie zgadzasz się na używanie przez nas ciasteczek, zmień ustawienia swojej przeglądarki w odpowiedni sposób lub zrezygnuj z używania naszej strony internetowej.
4. Przedszkole nr 3 używa ciasteczek aby strona internetowa działała szybciej i była łatwiejsza w użyciu, do zbierania statystyk odwiedzin strony i zachowania jej użytkowników. Na stronie możemy używać ciasteczek sesyjnych (pozostają na komputerze tylko podczas korzystania z naszej strony), stałych (pozostają na komputerze tak długo jak długo mają ustawiony czas życia lub do momentu usunięcia). Stosowanie ciasteczek w żaden sposób nie pozwala zidentyfikować tożsamości użytkowników.
5. Nasza strona zawiera linki do innych stron i nie ponosimy odpowiedzialności za zasady zachowania prywatności na tych stronach.
6. Wszelkie pytania i wątpliwości o politykę bezpieczeństwa prosimy kierować na adres mailowy zamieszczony w zakładce KONTAKT.
7. Inspektorem Ochrony Danych osobowych w Przedszkolu nr 3 jest Pani Aneta Dziewanowska adres e-mail do kontaktu: aneta@gmail.com
8. Wszelkie zmiany polityki prywatności będą umieszczane w zakładce Polityka Prywatności

zamknij