Wiosna już za oknem, drzewa i trawa się zielenią, a małe, piękne kwiatuszki witają nas radośnie
w drodze do przedszkola. Czego roślinki potrzebują, aby rosły piękne i zielone? – zastanawialiśmy się
z Krasnalami podczas jednych z kwietniowych zajęć. Postanowiliśmy przeprowadzić eksperyment
i zasiać rzeżuchę w różnych warunkach. W związku z tym przygotowaliśmy cztery doniczki. W pierwszej posialiśmy rzeżuchę w ziemi i ustawiliśmy ją w słonecznym miejscu, pamiętając o codziennym podlewaniu. W drugiej posialiśmy naszą roślinkę na wacie i ustawiliśmy ją obok pierwszej doniczki. Trzecią doniczkę z ziemią i nasionkami postawiliśmy obok dwóch pierwszych donic, jednakże tej postanowiliśmy nie podlewać. Z kolei czwartej doniczce zabraliśmy tylko dostęp do światła – w tym przypadku roślinka została posiana w ziemi, zamknięta w szafie oraz miała być podlewana codziennie. Bardzo ciekawi rezultatu, codziennie podlewaliśmy i doglądaliśmy naszych siewów. Szybko zauważyliśmy różnicę: w doniczce, której nie podlewaliśmy nie wyrosło nic a nic, w szafie wyrosła rzeżucha wysoka, ale bardzo żółta. Najładniejszą rzeżuchę zaobserwowaliśmy w doniczce, która została posiana w ziemi, ze stałym dostępem do światła i wody – zielona, wysoka, piękna. Rzeżucha wysiana na wacie była mniej zielona i nie aż tak wysoka. Teraz już nie mamy wątpliwości, będziemy już zawsze pamiętać, że dzięki ziemi, słońcu oraz wodzie otaczają nas cudowne, zielone i kolorowe roślinki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content

Zapoznaj się z informacjami odnośnie Polityki Prywatności i plików cookies. więcej informacji

1. Przedszkole Nr 3, przy ul. Jaworowej 4, 05-501 Piaseczno przywiązuje dużą wagę do ochrony prywatności użytkowników swojej strony internetowej.
2. Przedszkole nr 3 pozyskuje w sposób automatyczny informacje dotyczące adresów IP użytkowników strony internetowej. Dane te służą do administrowania stroną internetową, analizom statystyk odwiedzin, ustaleniu, które podstrony są najczęściej odwiedzane.
3. Stosujemy pliki cookies tj. pliki przechowywane na komputerze użytkownika strony. Przez używanie strony Przedszkola nr 3wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z niniejszą polityką. Jeżeli nie zgadzasz się na używanie przez nas ciasteczek, zmień ustawienia swojej przeglądarki w odpowiedni sposób lub zrezygnuj z używania naszej strony internetowej.
4. Przedszkole nr 3 używa ciasteczek aby strona internetowa działała szybciej i była łatwiejsza w użyciu, do zbierania statystyk odwiedzin strony i zachowania jej użytkowników. Na stronie możemy używać ciasteczek sesyjnych (pozostają na komputerze tylko podczas korzystania z naszej strony), stałych (pozostają na komputerze tak długo jak długo mają ustawiony czas życia lub do momentu usunięcia). Stosowanie ciasteczek w żaden sposób nie pozwala zidentyfikować tożsamości użytkowników.
5. Nasza strona zawiera linki do innych stron i nie ponosimy odpowiedzialności za zasady zachowania prywatności na tych stronach.
6. Wszelkie pytania i wątpliwości o politykę bezpieczeństwa prosimy kierować na adres mailowy zamieszczony w zakładce KONTAKT.
7. Inspektorem Ochrony Danych osobowych w Przedszkolu nr 3 jest Pani Aneta Dziewanowska adres e-mail do kontaktu: aneta@gmail.com
8. Wszelkie zmiany polityki prywatności będą umieszczane w zakładce Polityka Prywatności

zamknij