Uprzejmie informujemy, że w dniach 16-22 września będziemy obchodzić Europejski Tydzień Mobilności (ETM), a jego zwieńczeniem będzie Dzień Bez Samochodu. 

Prosimy o rozpowszechnienie informacji wśród dzieci i młodzieży w związku z organizacją na terenie gminy – wydarzeń o charakterze edukacyjnym. 

Szczegółowe informacje znajdują się poniżej jak również można pobrać je ze strony internetowej: 

https://piaseczno.eu/europejski-tydzien-mobilnosci-rajdy-rowerowe-i-piknik-ekologiczny-na-gorkach-szymona/ 

Zapraszamy do udziału w tegorocznej kampanii w ramach, której zorganizowane będą:

– rajdy rowerowe, 

event ekologiczny wraz z konkursem wiedzy dotyczącym tematyki powietrza.

We wszystkich wydarzeniach udział jest bezpłatny.

W dniach 17 i 25 września 2022 roku odbędą się rajdy rowerowe. Do przejechania są trasy 25 km i 40 km.  

17 września: Start o godz. 12.00 z placu Piłsudskiego w Piasecznie ( trasa 25 km). 

25 września: Start o godz. 10.00 z placu Piłsudskiego w Piasecznie (trasa 40 km). 

Pierwszy rajd (w sobotę -17 września) przeznaczony jest dla rodzin. Do pokonania będzie około 25 km.

Drugi rajd (w niedzielę – 25 września) z myślą o osobach, które już w tym sezonie trochę jeździły i bez problemu są w stanie pokonać większy dystans – około 40 km.

W czasie wypraw planowane są godzinne przerwy integracyjne z ogniskiem (trzeba zabrać ze sobą własny prowiant oraz wodę). Na uczestników czekają również warsztaty w ramach programu ochrony powietrza oraz konkurs z nagrodami. Każdy rowerzysta otrzyma kamizelkę odblaskową. Na wycieczki nie obowiązują wcześniejsze zapisy, a udział jest bezpłatny. Tempo rekreacyjne. Wybierając się na nie warto pamiętać o założeniu kasku na głowę oraz zabraniu ze sobą zapasowej dętki.

Rajdy organizowane są przez Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Rolnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, Patronat medialny objął Kurier Południowy oraz portal PiasecznoNews. Koordynatorem akcji jest Pani Agnieszka Jarzębska-Isio.

Drugim wydarzeniem, na które zapraszamy mieszkańców gminy Piaseczno jest Event ekologiczny wraz z konkursem wiedzy na temat zanieczyszczenia i ochrony powietrza dla dzieci i młodzieży oraz społeczności lokalnej z terenu gminy Piaseczno. Będzie można wygrać hulajnogi. 

Event edukacyjny łączący naukę z zabawą odbędzie się 18 września 2022 r., w godzinach 12.00-16.00, na Górkach Szymona.

Na ten czas zaplanowane są:

– warsztaty ekologiczne: sadzenie roślin, które oczyszczają powietrze w domu; bomby nasienne, warsztaty dot. ochrony powietrza, energii wiatru i inne.

– koło fortuny z nagrodami – pytania z ochrony środowiska,

– roboty wytwarzające prąd,

– gokarty napędzane energią słoneczną,

– stoły multimedialne,

– dmuchańce,

– Strefy Relaksu,

– stanowiska malowania plakatów,

– drewniane duże puzzle,

– inne.

Obydwa wydarzenia zrealizowane będą w związku z udzieleniem Gminie Piaseczno pomocy finansowej w formie dotacji celowej z budżetu Województwa Mazowieckiego na realizację zadania w ramach programu „Mazowsze dla czystego powietrza 2022”.

Zadanie pn. Działania proekologiczne w Gminie Piaseczno współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

#Mazowszepomaga, #programywsparcia, #solidarnośćmazowiecka

Skip to content

Zapoznaj się z informacjami odnośnie Polityki Prywatności i plików cookies. więcej informacji

1. Przedszkole Nr 3, przy ul. Jaworowej 4, 05-501 Piaseczno przywiązuje dużą wagę do ochrony prywatności użytkowników swojej strony internetowej.
2. Przedszkole nr 3 pozyskuje w sposób automatyczny informacje dotyczące adresów IP użytkowników strony internetowej. Dane te służą do administrowania stroną internetową, analizom statystyk odwiedzin, ustaleniu, które podstrony są najczęściej odwiedzane.
3. Stosujemy pliki cookies tj. pliki przechowywane na komputerze użytkownika strony. Przez używanie strony Przedszkola nr 3wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z niniejszą polityką. Jeżeli nie zgadzasz się na używanie przez nas ciasteczek, zmień ustawienia swojej przeglądarki w odpowiedni sposób lub zrezygnuj z używania naszej strony internetowej.
4. Przedszkole nr 3 używa ciasteczek aby strona internetowa działała szybciej i była łatwiejsza w użyciu, do zbierania statystyk odwiedzin strony i zachowania jej użytkowników. Na stronie możemy używać ciasteczek sesyjnych (pozostają na komputerze tylko podczas korzystania z naszej strony), stałych (pozostają na komputerze tak długo jak długo mają ustawiony czas życia lub do momentu usunięcia). Stosowanie ciasteczek w żaden sposób nie pozwala zidentyfikować tożsamości użytkowników.
5. Nasza strona zawiera linki do innych stron i nie ponosimy odpowiedzialności za zasady zachowania prywatności na tych stronach.
6. Wszelkie pytania i wątpliwości o politykę bezpieczeństwa prosimy kierować na adres mailowy zamieszczony w zakładce KONTAKT.
7. Inspektorem Ochrony Danych osobowych w Przedszkolu nr 3 jest Pani Aneta Dziewanowska adres e-mail do kontaktu: aneta@gmail.com
8. Wszelkie zmiany polityki prywatności będą umieszczane w zakładce Polityka Prywatności

zamknij