Gmina od 11 maja uruchamia zajęcia opiekuńcze dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zajęcia będą się odbywały w reżimie sanitarnym, a oferta jest skierowana do tych rodziców, którzy nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką nad dziećmi i nie są w stanie jej zapewnić we własnym zakresie, a zgłosili chęć uczestnictwa.

Decyzja podyktowana jest wyłącznie potrzebą jaką zgłosiła część rodziców, a samorząd i dyrekcje przedszkoli czynią starania aby zminimalizować zagrożenie epidemiologiczne, stosując się do wytycznych i procedur opracowanych przez GIS.

Trzeba być świadomym ryzyka
Musimy być jednak świadomi ryzyka jakie jest w związku z tym podejmowane, zarówno po stronie rodziców, pracowników jednostek oświatowych jak i organu prowadzącego. – Na szali mamy z jednej strony realne niebezpieczeństwo związane z zagrożeniem koronawirusem, a sprzyjają temu zwiększone kontakty społeczne, z drugiej strony wiemy, że są osoby, które muszą już wrócić do pracy, a my chcemy im to ułatwić – mówi Burmistrz Daniel Putkiewicz.

Odmrażanie gospodarki
Rząd zdecydował o wprowadzeniu II etapu odmrażania gospodarki, otwarte zostały galerie handlowe, hotele, zmniejszono restrykcje w przestrzeni publicznej. Polacy stopniowo wracają do pracy. Jedną z konsekwencji tego jest m.in. konieczność zorganizowania opieki nad najmłodszymi dziećmi. – Po analizie zapotrzebowania zdecydowaliśmy się umożliwić powrót na rynek pracy tym rodzicom, którzy nie mają możliwości zapewnienia dziecku opieki – mówi Hanna Kułakowska-Michalak, I Zastępca Burmistrza. – Według naszej weryfikacji potrzebę opieki zgłosiło 150 rodziców na 1400 dzieci uczęszczających do publicznych jednostek.
Liczba ta świadczy o dużej odpowiedzialności rodziców. Z kolei mała liczba dzieci w przedszkolach daje nam szansę na lepsze przygotowanie się do tego trudnego zadania. Teraz i na przyszłość, bo jak się wydaje, w związku z kolejnymi etapami rozmrażania gospodarki, możemy spodziewać się stopniowego wzrostu zapotrzebowania. Musimy być na to przygotowani najlepiej jak się da, ale nie możemy dać gwarancji, że nie wydarzą się sytuacje, których byśmy sobie i Państwu nie życzyli.

Zasady bezpieczeństwa
Dyrektorzy przedszkoli opracowali, zgodnie z wytycznymi GIS, procedury bezpieczeństwa obowiązujące w placówce na czas pobytu w niej dziecka tj. organizacji pracy przedszkola, przyprowadzania i odbierania dziecka oraz procedurę na wypadek podejrzenia zakażenia.

Zajęcia tylko opiekuńcze
• Przedszkola gminne rozpoczną zajęcia opiekuńcze w dniu 11 maja;
• Przedszkola będą działały w godzinach 7.30 -16.30;
• Rodzic będzie zobowiązany do wypełnienia oświadczenia o zamiarze korzystania dziecka z przedszkola w okresie epidemii, a w szczególnych przypadkach może być poproszony o udokumentowanie konieczności podjęcia pracy zaświadczeniem od pracodawcy;
• Ze względu na konieczność utrzymania stałych grup, dzieci będą przyjmowane w cyklu tygodniowym;
• Zgłoszenie dziecka musi nastąpić bezpośrednio w placówce do 7 maja do g. 12.00 i kolejno do 14 maja;
• Nie będzie możliwości dopisania dziecka w trakcie trwającej tygodniowej opieki.

Skip to content

Zapoznaj się z informacjami odnośnie Polityki Prywatności i plików cookies. więcej informacji

1. Przedszkole Nr 3, przy ul. Jaworowej 4, 05-501 Piaseczno przywiązuje dużą wagę do ochrony prywatności użytkowników swojej strony internetowej.
2. Przedszkole nr 3 pozyskuje w sposób automatyczny informacje dotyczące adresów IP użytkowników strony internetowej. Dane te służą do administrowania stroną internetową, analizom statystyk odwiedzin, ustaleniu, które podstrony są najczęściej odwiedzane.
3. Stosujemy pliki cookies tj. pliki przechowywane na komputerze użytkownika strony. Przez używanie strony Przedszkola nr 3wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z niniejszą polityką. Jeżeli nie zgadzasz się na używanie przez nas ciasteczek, zmień ustawienia swojej przeglądarki w odpowiedni sposób lub zrezygnuj z używania naszej strony internetowej.
4. Przedszkole nr 3 używa ciasteczek aby strona internetowa działała szybciej i była łatwiejsza w użyciu, do zbierania statystyk odwiedzin strony i zachowania jej użytkowników. Na stronie możemy używać ciasteczek sesyjnych (pozostają na komputerze tylko podczas korzystania z naszej strony), stałych (pozostają na komputerze tak długo jak długo mają ustawiony czas życia lub do momentu usunięcia). Stosowanie ciasteczek w żaden sposób nie pozwala zidentyfikować tożsamości użytkowników.
5. Nasza strona zawiera linki do innych stron i nie ponosimy odpowiedzialności za zasady zachowania prywatności na tych stronach.
6. Wszelkie pytania i wątpliwości o politykę bezpieczeństwa prosimy kierować na adres mailowy zamieszczony w zakładce KONTAKT.
7. Inspektorem Ochrony Danych osobowych w Przedszkolu nr 3 jest Pani Aneta Dziewanowska adres e-mail do kontaktu: aneta@gmail.com
8. Wszelkie zmiany polityki prywatności będą umieszczane w zakładce Polityka Prywatności

zamknij