Niebieski miesiąc w Piasecznie 🩵💙🩵💙🩵💙
Kwiecień jest miesiącem świadomości autyzmu. Celem tego szczególnego miesiąca jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby i problemy osób z autyzmem.
💙W ostatnich latach rośnie liczba diagnoz u dzieci. Wiele dzieci z autyzmem realizuje obowiązek szkolny w placówkach ogólnodostępnych.
💙Osoba w spektrum autyzmu inaczej postrzega świat, inaczej się komunikuje i inaczej doświadcza kontaktów społecznych. Często jest nierozumiana i nieakceptowana przez otoczenie. Wynika to głównie z braku świadomości społeczeństwa na temat przyczyn i objawów choroby.
💙W kwietniu, który w wielu placówkach oświatowych jest obchodzony jako Miesiąc Świadomości Autyzmu, na terenie naszej gminy podejmowane będą różne aktywności, które mają służyć poszerzaniu wiedzy na temat spektrum autyzmu i służyć integracji.
Przygotowaliśmy także wydarzenia ogólnodostępne.
➡️2 kwietnia w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu niektóre budynki publiczne będą podświetlone na niebiesko
➡️2 kwietnia, godz. 18.30 Seans filmowy “MÓJ SYN EZRA” (2023)
Dom Kultury, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny.
➡️8 kwietnia, godz. 12.00 Spotkania z muzyką . HISTORIA PEWNEGO TAŃCA Dom Kultury, ul. Kościuszki 49. Wstęp 10 złotych
Bilety w sprzedaży od 25 marca
➡️14 kwietnia o godz. 18.00 na spotkanie z aktorem Pawłem Burczykiem, tatą Wiktorii ze spektrum autyzmu. Biblioteka Publiczna w Piasecznie, wstęp wolny
➡️15 kwietnia, godz. 12.00 KSIĘŻNICZKA MUZALINDA
Dom Kultury, ul. Kościuszki 49. Wstęp 10 złotych
Bilety w sprzedaży od 1 kwietnia
➡️16 kwietnia Niebieskie Igrzyska
Piaseczno włącza się w tym roku w organizowane pod wspólnym szyldem w całej Polsce Niebieskie Igrzyska. Odbędą się zawody sportowe na stadionie przy ul. 1 Maja 16 dla reprezentacji gminnych szkół i przedszkoli w podziale na dwie grupy wiekowe. Konkurencje drużynowe służą integracji oraz rozwijaniu i wzmacnianiu więzi.
➡️29 kwietnia, godz. 9.00, 11.30 SEANS FILMOWY DLA SZKÓŁ
MÓJ SYN EZRA (2023) Dom Kultury, ul. Kościuszki 49. Wstęp wolny