Wiosna to najbardziej oczekiwana pora roku. Srogie mrozy i opady śniegu wreszcie odchodzą w zapomnienie, a cała przyroda budzi się do życia. 

21 marca czyli pierwszego dnia kalendarzowej wiosny utarł się zwyczaj topienia Marzanny. Nasze przedszkolaki jak co roku wyruszyły nad rzekę Jeziorkę, aby utopić kukłę wykonaną np. ze słomy, krepiny i kolorowych wstążek.

Marzanna od dawnych czasów niosła ze sobą określoną symbolikę-  uosabiała zimę, wobec czego kukłę palono i topiono. Zwyczaj topienia Marzanny zachował się w większości przedszkoli i szkół. Kojarzony jest z zabawą z okazji nadejścia wiosny. Gdy Marzanna odpłynęła z nurtem rzeki, nasze przedszkolaki wróciły do przedszkola śpiewając po drodze piosenki o wiośnie.

Tradycyjnie też odbyło się I wiosenne śniadanie w ogrodzie – degustacja  krakersów  z twarożkiem o „wiosennych” smakach- ze szczypiorkiem, rzodkiewką i ziołami. Słoneczko również o nas nie zapomniało i zaczęło jakby jaśniej i cieplej świecić.

 

Skip to content

Zapoznaj się z informacjami odnośnie Polityki Prywatności i plików cookies. więcej informacji

1. Przedszkole Nr 3, przy ul. Jaworowej 4, 05-501 Piaseczno przywiązuje dużą wagę do ochrony prywatności użytkowników swojej strony internetowej.
2. Przedszkole nr 3 pozyskuje w sposób automatyczny informacje dotyczące adresów IP użytkowników strony internetowej. Dane te służą do administrowania stroną internetową, analizom statystyk odwiedzin, ustaleniu, które podstrony są najczęściej odwiedzane.
3. Stosujemy pliki cookies tj. pliki przechowywane na komputerze użytkownika strony. Przez używanie strony Przedszkola nr 3wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z niniejszą polityką. Jeżeli nie zgadzasz się na używanie przez nas ciasteczek, zmień ustawienia swojej przeglądarki w odpowiedni sposób lub zrezygnuj z używania naszej strony internetowej.
4. Przedszkole nr 3 używa ciasteczek aby strona internetowa działała szybciej i była łatwiejsza w użyciu, do zbierania statystyk odwiedzin strony i zachowania jej użytkowników. Na stronie możemy używać ciasteczek sesyjnych (pozostają na komputerze tylko podczas korzystania z naszej strony), stałych (pozostają na komputerze tak długo jak długo mają ustawiony czas życia lub do momentu usunięcia). Stosowanie ciasteczek w żaden sposób nie pozwala zidentyfikować tożsamości użytkowników.
5. Nasza strona zawiera linki do innych stron i nie ponosimy odpowiedzialności za zasady zachowania prywatności na tych stronach.
6. Wszelkie pytania i wątpliwości o politykę bezpieczeństwa prosimy kierować na adres mailowy zamieszczony w zakładce KONTAKT.
7. Inspektorem Ochrony Danych osobowych w Przedszkolu nr 3 jest Pani Aneta Dziewanowska adres e-mail do kontaktu: aneta@gmail.com
8. Wszelkie zmiany polityki prywatności będą umieszczane w zakładce Polityka Prywatności

zamknij