Wioska Kuanjamo zbudowana z chat przeniosiona jakby żywcem z Afryki znajduje się w Sobanicach koło Płońska. To swoiste Muzeum Afrykańskie, w którym zgromadzono kolekcję sztuki afrykańskiej w tym maski, rzeźby i figury, narzędzia użytkowe, instrumenty i wiele innych przedmiotów z kontynentu Afryki.
Poznawaliśmy tam specyfikę życia na Czarnym Lądzie, kulturę, trudności i radości życia codziennego: zostaliśmy przywitani przez gospodarzy ubranych w stroje afrykańskie, oglądaliśmy zagrody i zbiory Muzeum Afrykańskiego, graliśmy na instrumentach, wykonywaliśmy maski w stylu afrykańskim, poznawaliśmy podstawowe słowa w języku suahili, nosiliśmy na głowie dzbany i kosze. Uczestniczyliśmy w obchodach Święta Wioski m. in. odtańczyliśmy “Taniec maski” w rytmie Asiko Song granym na afrykańskich bębnach.
Braliśmy udział w Afrykańskich Igrzyskach w konkurencjach: strzelanie z łuku, rzut dzidą na odległość.
Poszukiwaliśmy także ukrytych skarbów wg starej afrykańskiej mapy.
Wielką frajdę sprawiła nam przejażdżka ciuchcią Mombasa Express – ciuchcia pędziła z “zawrotną” prędkością po polnych sobanickich drogach wśród dojrzewających zbóż, kwitnących maków i chabrów.

W najbliższym czasie zamieścimy także krotkie filmy z pobytu w Afrykańskiej Wiosce.

Skip to content

Zapoznaj się z informacjami odnośnie Polityki Prywatności i plików cookies. więcej informacji

1. Przedszkole Nr 3, przy ul. Jaworowej 4, 05-501 Piaseczno przywiązuje dużą wagę do ochrony prywatności użytkowników swojej strony internetowej.
2. Przedszkole nr 3 pozyskuje w sposób automatyczny informacje dotyczące adresów IP użytkowników strony internetowej. Dane te służą do administrowania stroną internetową, analizom statystyk odwiedzin, ustaleniu, które podstrony są najczęściej odwiedzane.
3. Stosujemy pliki cookies tj. pliki przechowywane na komputerze użytkownika strony. Przez używanie strony Przedszkola nr 3wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z niniejszą polityką. Jeżeli nie zgadzasz się na używanie przez nas ciasteczek, zmień ustawienia swojej przeglądarki w odpowiedni sposób lub zrezygnuj z używania naszej strony internetowej.
4. Przedszkole nr 3 używa ciasteczek aby strona internetowa działała szybciej i była łatwiejsza w użyciu, do zbierania statystyk odwiedzin strony i zachowania jej użytkowników. Na stronie możemy używać ciasteczek sesyjnych (pozostają na komputerze tylko podczas korzystania z naszej strony), stałych (pozostają na komputerze tak długo jak długo mają ustawiony czas życia lub do momentu usunięcia). Stosowanie ciasteczek w żaden sposób nie pozwala zidentyfikować tożsamości użytkowników.
5. Nasza strona zawiera linki do innych stron i nie ponosimy odpowiedzialności za zasady zachowania prywatności na tych stronach.
6. Wszelkie pytania i wątpliwości o politykę bezpieczeństwa prosimy kierować na adres mailowy zamieszczony w zakładce KONTAKT.
7. Inspektorem Ochrony Danych osobowych w Przedszkolu nr 3 jest Pani Aneta Dziewanowska adres e-mail do kontaktu: aneta@gmail.com
8. Wszelkie zmiany polityki prywatności będą umieszczane w zakładce Polityka Prywatności

zamknij