• Przygotowujemy przedszkola do uruchomienia zajęć opiekuńczych
 • Dyrektorzy do poniedziałku 05 zrobią diagnozę zapotrzebowania na miejsca
 • Szczegóły dotyczące funkcjonowania przedszkoli zostaną umieszczone 5 maja na stronie Gminy Piaseczno a także na każdej ze stron internetowych poszczególnych przedszkoli.

24 kwietnia została podjęta przez rząd decyzja o przedłużeniu zamknięcia przedszkoli i szkół do 24 maja.

W komunikacie z dnia 29 kwietnia przedstawiono II etap łagodzenia obostrzeń związanych z koronawirusem, który daje jednak możliwość uruchomienia przedszkoli oraz żłobków od 6 maja w reżimie sanitarnym.

– Zdajemy sobie sprawę, że część z rodziców znajduje się w trudnej sytuacji, gdyż musi wrócić do pracy. Chcemy im to ułatwić, dlatego skorzystamy z możliwości i przygotujemy nasze placówki na przyjęcie tych dzieci, dla których rodzice nie mogą zorganizować opieki – mówi Burmistrz Daniel Putkiewicz.

Diagnoza zapotrzebowania

W pierwszym kroku dyrektorzy gminnych przedszkoli zrobią rozeznanie jakie jest zapotrzebowanie i dla ilu dzieci należy zorganizować zajęcia opiekuńcze. Po analizie podjęta zostanie decyzja o ilości uruchomionych oddziałów od 6 maja. Wstępne wytyczne są rygorystyczne, a zorganizowanie zajęć opiekuńczych w sposób bezpieczny dla dzieci i personelu zostało scedowane na Dyrektorów oraz organ prowadzący. – To dla nas wyzwanie i, choć czasu  na organizację mamy niewiele, to postaramy się zachowując procedury bezpieczeństwa sprostać potrzebom rodziców – mówi Hanna Kułakowska-Michalak, I Zastępca Burmistrza.

Procedury bezpieczeństwa

Czekając na konkretne wytyczne dotyczące bezpieczeństwa i organizacji tych zajęć przygotowujemy procedury wewnętrzne, które będą obowiązywać we wszystkich gminnych placówkach

 • Przed wejściem do obiektu zostaną umieszczone dozowniki do dezynfekcji rąk.
 • Każdego dnia wszystkie dzieci i pracownicy przy wejściu będą mieli mierzoną temperaturę. W przypadku stwierdzenia podwyższonej temperatury dziecko nie będzie przyjęte do przedszkola.
 • Będziemy starali się, aby zajęcia były prowadzone w sposób zapewniający dzieciom bezpieczeństwo.
 • Z sal zostaną usunięte przedmioty i zabawki których nie można skutecznie zdezynfekować.
 • Pracownicy obsługi oraz nauczyciele zostaną zapatrzeni w środki ochrony osobistej.

Pytania i dylematy

Procedura, procedurą, mamy jednak wiele obaw i rozterek – nie ukrywa wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. – Jak w przypadku 3-5 latków zachować pomiędzy dziećmi nakazane odległości? Co z używaniem sprzętów i zabawek? Jak często je dezynfekować i w jaki sposób robić to skutecznie? Po każdym użyciu,  czy na koniec dnia? Czy jesteśmy w stanie skutecznie zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i pracownikom? – Te pytania zadajemy sobie pewnie wszyscy – mówi Wiceburmistrz.

Apel do Rodziców

 • Jeśli Twoje dziecko będzie korzystać z zajęć opiekuńczych pamiętaj, że Twoim obowiązkiem jest  przyprowadzenie do placówki dziecko zdrowego – bez jakichkolwiek objawów chorobowych.
 • Jeśli w domu, w rodzinie jest osoba przebywająca na kwarantannie nie przyprowadzaj nawet zdrowego dziecka do placówki.
 • Zaopatrz dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust.
 • Wyjaśnij dziecku aby nie zabierało do palcówki żadnych niepotrzebnych przedmiotów czy zabawek.
 • Naucz i przypominaj dziecku o zasadach unikania dotykania oczu, nosa i ust, mycia rąk, niepodawania ręki na przywitanie, nieprzytulania się do Wychowawczyń oraz Kolegów i Koleżanek.

– Raz jeszcze chciałabym zwrócić Państwa uwagę i podkreślić, że do przedszkola powinny przyjść tylko te dzieci, którym rodzice nie mogą w żaden sposób zapewnić opieki– podkreśla Hanna Kułakowska-Michalak.

Przedszkola „upublicznione” i niepubliczne

Gmina Piaseczno nie jest organem założycielskim dla tych placówek, wobec tego dyrekcja w porozumieniu z organem prowadzącym każdej placówki będzie samodzielnie podejmowała decyzję na jakich warunkach będzie uruchomiona placówka.

Żłobki

Gmina Piaseczno nie jest ich organem założycielskim, dlatego dyrekcja każdej placówki z osobna będzie samodzielnie podejmowała decyzje czy jest gotowa na jej uruchomienie.

Skip to content

Zapoznaj się z informacjami odnośnie Polityki Prywatności i plików cookies. więcej informacji

1. Przedszkole Nr 3, przy ul. Jaworowej 4, 05-501 Piaseczno przywiązuje dużą wagę do ochrony prywatności użytkowników swojej strony internetowej.
2. Przedszkole nr 3 pozyskuje w sposób automatyczny informacje dotyczące adresów IP użytkowników strony internetowej. Dane te służą do administrowania stroną internetową, analizom statystyk odwiedzin, ustaleniu, które podstrony są najczęściej odwiedzane.
3. Stosujemy pliki cookies tj. pliki przechowywane na komputerze użytkownika strony. Przez używanie strony Przedszkola nr 3wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek zgodnie z niniejszą polityką. Jeżeli nie zgadzasz się na używanie przez nas ciasteczek, zmień ustawienia swojej przeglądarki w odpowiedni sposób lub zrezygnuj z używania naszej strony internetowej.
4. Przedszkole nr 3 używa ciasteczek aby strona internetowa działała szybciej i była łatwiejsza w użyciu, do zbierania statystyk odwiedzin strony i zachowania jej użytkowników. Na stronie możemy używać ciasteczek sesyjnych (pozostają na komputerze tylko podczas korzystania z naszej strony), stałych (pozostają na komputerze tak długo jak długo mają ustawiony czas życia lub do momentu usunięcia). Stosowanie ciasteczek w żaden sposób nie pozwala zidentyfikować tożsamości użytkowników.
5. Nasza strona zawiera linki do innych stron i nie ponosimy odpowiedzialności za zasady zachowania prywatności na tych stronach.
6. Wszelkie pytania i wątpliwości o politykę bezpieczeństwa prosimy kierować na adres mailowy zamieszczony w zakładce KONTAKT.
7. Inspektorem Ochrony Danych osobowych w Przedszkolu nr 3 jest Pani Aneta Dziewanowska adres e-mail do kontaktu: aneta@gmail.com
8. Wszelkie zmiany polityki prywatności będą umieszczane w zakładce Polityka Prywatności

zamknij